Justice.cz | Telefon: 601 378 649 | E-mail: info@aceoservis.cz
... servis se smyslem pro detail
Úvod  /  Postřehy z praxe  / Zjistili jsme pro Vás… poptávka/dotazník
nebo
 • Jméno a příjmení nebo název společnosti:
 • IČ:
 • Trvalé bydliště nebo sídlo společnosti:
 • Kontaktní adresa:
 • Kontaktní telefon:
 • Kontaktní e-mail:
 • Region:
Napište nám o co se zajímáte :
Odesláním tohoto formuláře vyjadřuji souhlas se zpracováním osobních údajů dle uveřejněných podmínek. * povinné položky

Časté chyby při stanovení ceny nemovitosti

 1. Potřebuji z prodeje částku „x“. Bohužel, nemovitosti se neprodávají za tolik, kolik prodávající potřebuje ale pouze za tolik, kolik je za ně kupující ochoten zaplatit. Z nevyváženosti mezi těmito dvěma položkami pramení současná situace na trhu, internetové realitní servery plné neprodejných nemovitostí.
 
 1. Díval jsem se do cenové mapy/inzerce. Internetové realitní servery jsou plné nemovitostí, u kterých je nastavená cena pouze zbožným přáním prodávajících. Oficiální cenové mapy neexistují, a pokud někde na internetu jsou, jedná se o data z nabídkových, tzn. inzerovaných ne však prodejných cen.
 
 1. Nemovitost jsem zrekonstruoval a chci, aby se mi to vrátilo. Navýšení ceny o náklady na rekonstrukci před prodejem se ve většině případů nevrátí. Cena nemovitosti se zvyšuje průměrně o padesát procent ceny rekonstrukce.
 
 1. Zkusím vyšší cenu, třeba se najde nějaký cizinec. Mám pro Vás špatnou zprávu. Nenajde. I cizinci už umí používat internet a jsou schopni si vyhledat za zhruba jaké ceny se podobné nemovitosti nabízejí a nebo se informovat u lokální realitní kanceláře.
 
 1. Začnu na „x“, pak slevím. Nejhorší co pro prodej můžete udělat je, nastavit nesmyslně vysokou cenu a postupně zlevňovat. Historie ceny se dá dohledat a po několikátém zlevnění už z vaší atraktivní nemovitosti bude jen přebrané zboží, které nikdo nechce.
 
 1. Kamarád říkal… pokud se Váš kamarád dlouhodobě zabývá prodejem nemovitostí a ve Vaší lokalitě v posledních dvou letech prodal několik podobných nemovitostí, určitě na jeho názor dejte. V opačném případě se raději obraťte na někoho, kdo tomu skutečně rozumí.
 
Při stanovování tržní ceny nemovitosti musíme opravdu zohlednit každou maličkost, ale vyhnout se subjektivnímu hodnocení. Proto je dobré se v tomto případě obrátit na nezaujatého odborníka, nejlépe na realitního makléře, který se v dané oblasti pohybuje a má přesné informace o aktuální nabídce a poptávce.Ing. Adolf Cír
+420 601 378 649
adolf.cir@aceoservis.cz

Máte dotaz? Zanechte nám kontakt a my se vám ozveme zpět.

Pomůžeme, poradíme

Jsme profesionálové v oblasti zprostředkování obchodu a služeb, zejména pak v navržení výnosných investic, bezproblémového prodeje, koupě či správě nemovitosti nebo výběru vhodného zhotovitele projektu a stavby.

o nás

Zjistili jsme pro Vás…

Daň z nabytí nemovitosti bude nově hradit jen kupující, v jednání bylo dokonce její úplné zrušení.
Zákon v současnosti dává možnost oběma stranám transakce, aby se dohodly, která z nich daň zaplatí. Zpravidla ji platí prodávající a kupující je v pozici ručitele. Změna, která již byla schválena...

další rady