Justice.cz | Telefon: 601 378 649 | E-mail: info@aceoservis.cz
... servis se smyslem pro detail
Úvod  /  Postřehy z praxe  / Zjistili jsme pro Vás… poptávka/dotazník
nebo
  • Jméno a příjmení nebo název společnosti:
  • IČ:
  • Trvalé bydliště nebo sídlo společnosti:
  • Kontaktní adresa:
  • Kontaktní telefon:
  • Kontaktní e-mail:
  • Region:
Napište nám o co se zajímáte :
Odesláním tohoto formuláře vyjadřuji souhlas se zpracováním osobních údajů dle uveřejněných podmínek. * povinné položky

Jak neprodávat nemovitost
Pokud chcete rychle a dobře prodat svoji nemovitost, musíte mít na paměti, že dobré tři čtvrtiny dojmu dělá zrak. Jak toho využít? Připravit nemovitost tak, aby se už na první pohled zájemci líbila. V té chvíli je už „zaháčkován“, jeho zájem raketově roste a rázem se s takovým člověk lépe jedná.

Pro takovou přípravu nemovitosti, aby vzbuzovala příjemné pocity, se vžil anglický pojem „homestaging“.  Jinými slovy je to příprava nemovitosti na prodej nebo pronájem a její profesionální prezentace na realitním trhu. Cílem je učinit ji atraktivní pro co nejširší okruh potenciálních zájemců a to především sladěním barevných schémat, uspořádáním nábytku a barevně sladěných doplňků, nastavení osvětlení a odstranění všech negativních elementů, které by potenciálnímu zájemci ztěžovaly představu, že by právě tady mohl bydlet.

Nebojte se, že za „vyladění“ nemovitosti utratíte hříšné peníze. V mnoha případech se dá vystačit s tím, co už máte. Základem je tak zvané odosobnění nemovitosti. Před jejím nafocením je dobré odstranit drobné předměty z poliček zbytečně odvádějící pozornost zájemce. Sklidit papíry ze stolu, dovřít šuplíky, urovnat polštáře na sedačce, ustlat postel… Jsou to možná jen drobnosti, ale kromě dojmu z nemovitosti také dokreslují osobnost toho, kdo ji nabízí, tedy vás. Jednoduše řečeno: připravte prodávanou nemovitost tak, jako když očekáváte příjezd tchýně.  To je takový „homestaging“ probíhající v českých rodinách dnes a denně.

A protože je jedna fotka lepší než tisíc slov, podívejte se na následující obrázky. Pro naše potřeby jsem vytvořil „laboratorní podmínky“ ve vlastním bytě, abych Vám mohl prezentovat, jak to rozhodně nemá vypadat. Bohužel se stále s podobným typem inzerce setkáváme.

A teď se pojďme podívat na to, jak můžeme obývací pokoj jednoduchým způsobem upravit tak, aby působil na zájemce lépe.
 

Špatnou inzercí se můžete připravit o několik desítek tisíc korun. Obraťte se proto na někoho, kdo tomu skutečně rozumí!
Ing. Adolf Cír
+420 601 378 649
adolf.cir@aceoservis.cz

Máte dotaz? Zanechte nám kontakt a my se vám ozveme zpět.

Pomůžeme, poradíme

Jsme profesionálové v oblasti zprostředkování obchodu a služeb, zejména pak v navržení výnosných investic, bezproblémového prodeje, koupě či správě nemovitosti nebo výběru vhodného zhotovitele projektu a stavby.

o nás

Zjistili jsme pro Vás…

Časté chyby při stanovení ceny nemovitosti
Při stanovování tržní ceny nemovitosti musíme opravdu zohlednit každou maličkost, ale vyhnout se subjektivnímu hodnocení.

další rady